Predseda parlamentu Andrej Danko mal vo štvrtok diskutovať v politickej relácii Na telo. V relácii, ktorú vysiela TV Joj pravidelne vo štvrtok o 21:40, sa mal stretnúť s lídrom PS/Spolu Michalom Trubanom. Danko svoju účasť v diskusii avizoval v nedeľnej relácii V politike na TA3.

Truban na svojom facebookovom profile zverejnil informáciu, že Danko svoju účasť v diskusii zrušil. Dôvodom by mala byť jeho komunikácia s Alenou Zsuzsovou, s ktorou si podľa medializovaných informácií šéf SNS písal niekoľko rokov. Šéf parlamentu to popieral.

Aktulizácia: „Andreja Danka sme pozývali do duelu s lídrom PS/Spolu Michalom Trubanom. V piatok 24. januára popoludní svoju účasť osobne v telefonickom rozhovore potvrdil mne ako dramaturgičke, teda nešlo o žiadnu sprostredkovanú komunikáciu cez hovorcu. Účasť v Na hrane dokonca potvrdil aj v nedeľnej diskusnej relácii v TA3. V pondelok popoludní však v telefonickom rozhovore jeho hovorca Tomáš Kostelník bez bližšie uvedeného dôvodu účasť predsedu SNS zrušil,“ uviedla pre Stratégie dramaturgička relácie Jana Krescanko Dibáková. Televízia zmenila hostí relácie a v zajtrajšom dueli sa stretnú líder KDH Alojz Hlina s lídrom Sme rodina Borisom Kollárom.

Svoju účasť v relácii Na hrane zrušil pred dvomi týždňami aj premiér Peter Pellegrini. Vo štvrtok 16. januára mal v relácii diskutovať s lídrom strany Za ľudí Andrejom Kiskom. Premiér svoju neúčasť neodôvodnil a uviedol, že pravdepodobne v predvolebnom období už do relácie nepríde. Namiesto Pellegriniho bol hosťom relácie predseda strany Most-Híd Béla Bugár.

Viac sa dočítate tu.