Frekvenčné meniče sú stále populárnejším spôsobom ovládania rôznych elektrických zariadení a výnimkou samozrejme nie sú ani čerpadlá. Výhody tohto spôsobu ovládania sú zrejmé – chránia, znižujú prevádzkové náklady a celé ovládanie výrazne uľahčujú. Zistite, prečo sa oplatí uprednostniť frekvenčný menič na čerpadlo pred konvenčnými spôsobmi ovládania.

Aké výhody ponúka frekvenčný menič na čerpadlo?

Frekvenčný menič je užitočným a veľmi efektívnym spôsobom, ako ovládať čerpadlá, čo je možné využiť aj v náročnom priemyselnom prostredí. Hlavnou výhodou frekvenčného meniča je v tomto smere jeho funkcia spínania čerpadla bez tlakových rázov a so schopnosťou plynulého rozbehu. Reguláciou otáčok zároveň dochádza k tomu, že tlak v sústave je konštantný, čo nielenže šetrí komponenty čerpadla, ale zároveň umožňuje jeho efektívnejšiu prevádzku.

frekvencny menic na cerpadlo

FREKVENČNÝ MENIČ na čerpadlo 0.75KW X550 IP65 – 230V

Frekvenčný menič na čerpadlo ponúka aj ďalšie ochranné funkcie. Má zabudovanú ochranu proti prepätiu, podpätiu, nadprúdu či preťaženiu. Zvlášť pri čerpadlách je užitočná aj ochrana proti „prevádzke na sucho“. Eliminácia výkyvov tlaku v systéme pomáha predĺžiť životnosť čerpadla. Frekvenčný menič dokáže zefektívniť prevádzku čerpadla až o desiatky percent, takže táto investícia sa vám vo forme zníženej spotreby energie rýchlo vráti.

VYBO X550 je vhodným frekvenčným meničom na reguláciu čerpadla

frekvencny menic na cerpadlo

Frekvenčný menič na čerpadlo

Príkladom ideálneho frekvenčného meniča na čerpadlo je napríklad rad meničov VYBO X550 s krytím IP65, ktoré sú vhodné aj pre stredne náročné aplikácie. Vďaka prepracovanej konštrukcii sa môžete spoľahnúť na ich odolnosť voči prachu a striekajúcej vode.

Frekvenčné meniče VYBO X550 vhodné k čerpadlám sú vyrábané v rôznych vyhotoveniach, ktoré je možné prispôsobiť presne vašim požiadavkám. Tento typ frekvenčného meniča je dostupný pre napájanie 230 V aj 400 V využívané predovšetkým v priemysle. Jedným frekvenčným meničom je za určitých podmienok ovládať aj niekoľko čerpadiel súčasne.

Obráťte sa na nás a my vám podrobne vysvetlíme, ako môžete efektívne využiť frekvenčný menič v spolupráci s čerpadlami.