Realita aktívneho životného štýlu je taká, že sa dôverne zoznámiš s každým typom počasia, ktoré v tvojej zemepisnej šírke existuje. Pre niekoho na Slovensku to znamená všetko od -20 do +30, sneh, vietor a dážď. Raz prehánky, inokedy lejak. A ak chodíš do práce na bicykli, poznáš nielen dážď, ktorý padá zhora, ale aj jeho hnusnejšie podoby odrážajúce sa od cesty a spod kolies okoloidúcich vozidiel. Udržať svoje veci v suchu v takých podmienkach náročná úloha, a na trhu je málo ruksakov, ktoré by na to boli tak vymyslené ako rad Black Hole od Patagonie.

Ruksak, ktorý znesie viac a do ktorého sa zmestí viac, než by človek čakal. Black Hole je produktová línia batohov vo viacerých veľkostiach, vyrobených z extrémne odolného ekologického materiálu s rovnakým názvom z autorskej dielne spoločnosti Patagonia. 

Funkčná tkanina Black Hole, to je 100% recyklovaný polyesterový ripstop laminovaný TPU fóliou

Skratku TPU možno poznáš, ale pre istotu malá technická vsuvka:  TPU a.k.a. termoplastický polyuretán patrí do triedy plastov, ktoré sa vyznačujú  vlastnosťami ako elasticita  a pružnosť, priehľadnosť, odolnosť voči vode, mastnote a mimoriadne vysoká odolnosť voči oderu. Vďaka týmto kvalitám Patagonia používa TPU laminovaný polyester na výrobu ruksakov a tašiek , ktoré vydržia viac než hrošia koža. 

Perfektný bonus k odolnosti tohto ruksaku je to, čo všetko zvládne odniesť. Laptop, foťák aj s taškou, extra vrstvy oblečenia na večer, obed, knihy, veci na prespatie alebo nákup z farmárskeho trhu v rôznych kombináciách – na svoj objem poskytuje nekonečné možnosti. Patagonia stavila na jednoduchosť a vďaka nekomplikovanému dizajnu pojme viac ako ruksak s rovnakým objemom rozdelený na množstvo priehradiek. Hlavná komora, priehradka na laptop, pár externých vreciek, plus pre Patagonia typické veľké pružné vrecká na fľaše, v ktorých sa dobre nosí aj dáždnik, mapa, rukavice alebo opaľovák a žabky, podľa toho, či ideš zimným ránom do roboty alebo v júli na pláž. 

Patagonia Black Hole ruksak má tvarovaný zadný panel a systém polstrovaných popruhov, ktoré spolu s hrudným popruhom poskytujú podporu a pohodlie pri nosení do práce, do mesta alebo na túru. Ak hľadáš ruksak, s ktorým môžeš aktívne prežiť každý deň, s Patagonia Black Hole neoľutuješ. Pozri si ho tu: https://wilderoben.com/sk/module/iqitsearch/searchiqit?s=black+hole+pack


Zdroje obrázkov: gearist.com, outdoorgearlab.com