Rodinné prídavky z Rakúska môžu rozpočet vašej domácnosti citeľne vylepšiť. Kto môže požiadať o rakúske rodinné prídavky a aké sú ďalšie podmienky na ich získanie? Možno vás to prekvapí, ale získať rodinné prídavky z Rakúska nie je po splnení niekoľkých podmienok vôbec zložité.

rodinne pridavky z rakuska

Rodinné prídavky z Rakúska – TJ-Legal

Rodinné prídavky z Rakúska boli minulý rok veľmi diskutovanou témou, ktorá sa dotkla aj približne 30 000 slovenských detí. Dôvodom bolo, že rakúska vláda začiatkom roka presadila tzv. indexáciu prídavkov, ktorá znamenala, že prídavky na deti cudzincov z EÚ žijúcich mimo Rakúska budú znížené podľa toho, v ktorej krajine dieťa vyrastá.

Tento krok sa pochopiteľne stretol s nevôľou verejnosti, najmä pracujúcich cudzincov v Rakúsku. Aj napriek tomu sú ale rodinné prídavky z Rakúska veľmi atraktívnym spôsobom, ako vylepšiť svoj rodinný rozpočet. Stále navyše existuje šanca, že indexácia rodinných prídavkov bude zrušená.

Kto má nárok požiadať rodinné prídavky z Rakúska?

ako vybavit pridavky z rakuska

Rodinné prídavky z Rakúska

Aby ste mali nárok na rodinne pridavky z Rakuska, musíte byť v Rakúsku zamestnaný, prípadne byť živnostníkom, mať rakúske sociálne poistenie a zároveň neplnoleté dieťa resp. deti. Na účely žiadosti o rodinné prídavky sa za deti považujú osoby do 18 rokov veku, prípadne do 24 rokov, ak je dieťa denným študentom vysokej školy.

Ak do Rakúska napríklad dochádzate za prácou, rozhodne by bola škoda nevyužiť možnosť poberania rakúskych rodinných prídavkov.

Ako na získanie rodinných prídavkov z Rakúska?

Ak máte záujem o poberanie rodinných prídavkov z Rakúska, najlepšie bude, ak sa obrátite na odborníkov so skúsenosťami. Celý proces získania tak urýchlite a vyhnete sa zbytočným komplikáciám. Rodinné prídavky z Rakúska si teraz môžete vybaviť pohodlne a cez internet, stačí vypísanie dotazníka a doručenie požadovaných dokumentov. Rodinné prídavky z Rakúska si tak pohodlne vybavíte už aj online