Televízie Markíza a Nova prinesú na svoje obrazovky už šiesty ročník Česko Slovenskej SuperStar. Nový ročník speváckej talentovej súťaže odštartuje v nedeľu 16. februára o 20:30 a prinesie viacero noviniek vôbec prvýkrát v svojej histórii.

Prvou zmenou tohto ročníka je, že porota bude mať vôbec prvýkrát v histórii päť členov. Za porotcovským stolom nebude chýbať „stálica SuperStar“ Paľo Habera, ktorý je súčasťou projektu už 15 rokov. Rolu porotcu si prvýkrát vyskúša Leoš Mareš, ktorý bol niekoľko rokov súčasťou SuperStar ako moderátor a speváčka Monika Bagárová, ktorá v roku 2009 odštartovala účinkovaním v SuperStar svoju kariéru. Absolútnymi nováčikmi budú hudobník Marián Čekovský a česká herečka Patricie Pagáčová (rod. Solaříková).

Zdroj: TV Markíza Zdroj: TV Markíza

​​​Porotcovia už majú za sebou nakrúcanie kastingových kôl, na ktorých prešli sitom stovky súťažiacich. „Porotcovia si od prvého momentu vynikajúco sadli a keďže každý z nich je iný, skvelo sa dopĺňajú. No najmä vidieť, že ich každá minúta za porotcovským stolom baví a verím, že to rovnako budú cítiť aj diváci,“ hovorí režisér a kreatívny producent SuperStar Pepe Majeský.

​Samotné štúdio, v ktorom sa odohrávajú kastingové kolá, prináša tiež niekoľko noviniek. Nádejní speváci budú vôbec po prvý raz spievať prvú pieseň pred porotou s hudobným podkladom, čo kastingovým kolám pridá na atraktivite a dynamike. Súčasťou štúdia budú aj hudobné nástroje, veľké biele klavírne krídlo a gitara. „Môžem povedať, že je to veľkým oživením a hudobné nástroje v štúdiu SuperStar skvelo zafungovali. Vedeli sme, že Marián je vynikajúci improvizátor, klavír v štúdiu privíta a to sa nám aj potvrdilo. Často si sadal za klavír, aby svojou hrou sprevádzal súťažiacich alebo si len tak zahral, pričom ostatní porotcovia sa s nadšením pridávali. Niekedy klavír využili aj súťažiaci,“ opisuje atmosféru v štúdiu Pepe Majeský.

Zdroj: TV Markíza Zdroj: TV Markíza

​Autorom návrhu štúdia SuperStar je aj v tomto ročníku uznávaný slovenský architekt Jaroslav Holota. „Tento rok sme zvolili viac industriálny look. Používame surové rúrky, lešenie, plechy, priestorové konštrukcie a podobne,“ opisuje architekt. Hlavná dekorácia je postavená v ateliéri s plochou 950 m2. Zhromaždisko pre súťažiacich sa nachádza v stane s plochou 525 m2, ktorý bol postavaný na priľahlej lúke v tesnej blízkosti ateliéru.

Na ďalšie priestory, kde sa nakrúcali rozhovory, porota a robili sa korepetície, bolo potrebných ďalších 250 m2. Samotné prípravné práce – výtvarný návrh, vizualizácie, výkresová dokumentácia – trvali takmer 5 týždňov, takisto 5 týždňov zabrala výroba dekorácií. „Súbežne s tým bežala už aj stavba, takže celkový čas na výrobu a stavbu bolo približne 7 týždňov,“ dopĺňa Holota.

SuperStar otvorila cestu do hudobného sveta už mnohým spevákom. Svoju kariéru v nej odštartovali Celeste Buckingham, Ben Cristovao, Peter Cmorik, Adam Ďurica, Zdenka Predná, Dominika Mirgová, Martin Chodúr, Lukáš Adamec, Martin Harich, Tomáš Bezdeda, Emma Drobná či stále úradujúca SuperStar 2018 Tereza Mašková.

Zdroj: TV Markíza Zdroj: TV MarkízaViac sa dočítate tu.