Vonkajšia brána a oplotenie domu sú prvkami, ktoré vaše obydlie nielen chránia, ale aj dotvárajú jeho celkový vzhľad. Vhodným výberom vonkajšej brány a oplotenia získate významný estetický prvok, ktorý architektúru vášho domu perfektne doplní. Zistite, aké vonkajšie brány sú v súčasnosti na trhu dostupné.garazove brany

Vonkajšie brány sú prvkom, ktorý neodmysliteľne patrí ku každému domu s garážou, prístreškom alebo vtedy, ak potrebujeme zabezpečiť vjazd na pozemok. Výber vonkajšej brány by mal vychádzať predovšetkým z dispozície vjazdu na pozemok a samotného pozemku. Podľa týchto parametrov si môžete vybrať vonkajšie brány krídlové, posuvné s pojazdom a posuvné samonosné. Práve tieto tri typy vonkajších brán sú najpoužívanejšie.

Kované vonkajšie brány môžu mať rôzny dizajn

Ako sme už v úvode naznačili, vonkajšia brána je aj dôležitý estetický prvok, ktorý je vhodné zladiť predovšetkým s okolitým oplotením a tiež so samotnou architektúrou stavby. Čo sa týka dizajnu, možnosti sú veľmi široké a nech už vyznávate akýkoľvek typ architektúry, určite nebudete mať problém si vybrať.

Baneko vonkajšie brány sú dostupné vo vyhotovení Premium, ktoré vás očarí svojou majestátnosťou. Vyhotovenie Style sa zas bude perfektne hodiť k moderným domom, kým vonkajšie brány Classic s jemným vintage nádychom ocenia predovšetkým majitelia domov s tradičnou architektúrou. K vonkajším bránam a plotom si môžete vybrať aj rôzne dekoratívne špičky.

 

Rôzne tipy pohonov pre vonkajšie brány

Napokon, pri výbere vonkajšej brány netreba zabudnúť ani na typ pohonu. Pri dennodennom používaní pohon vonkajšej brány určite odporúčame vybrať kvalitný pohon. Vonkajšiu bránu je možné otvárať „krídlovým“ spôsobom, no častejším výberom je práve posuv. Ten môže byť zabezpečený pojazdom na koľajnici, prípadne pohonom tesne nad sebou.

vonkajsie brany