Spoľahlivé a účinné riešenie bežného, ale aj priemyselného pohonu si vyžaduje starostlivý výber. Pripravili sme pre vás základný prehľad toho, čo je potrebné vedieť. Zameriame sa tentoraz na elektromotory s prevodovkou, ktoré sú v súčasnosti veľmi častým riešením pohonu priemyselných a tiež bežných aplikácií.

Elektromotor s prevodovkou v rámci jedného kompaktného celku je ideálnou cestou k efektívnemu poháňaniu zariadenia. Ako si ale prevodovku spolu s elektromotorom vybrať? Tieto parametre určite pri výbere vezmite do úvahy.elektrommotor s prevodovkou

Typ prevodovky a hriadeľa

Absolútnym základom pri výbere je rozhodnutie, o aký typ prevodovky máte záujem. V tomto smere máte na výber medzi prevodovkou s paralelným hriadeľom, čelnou, kužeľovou prevodovkou, kužeľo-čelnou a planetárnou prevodovkou. Rovnako si môžete zvoliť typ hriadeľa – dutý alebo plný.

Spôsob pripevnenia

Nemenej dôležitý je aj zamýšľaný spôsob montáže. Podľa toho si môžete adekvátne vybrať elektromotor s prevodovkou s rôzne umiestnenými pätkami a prírubami. Zvoliť si môžete pätkový, pätkovo-prírubový, prípadne variant s veľkou prírubou.

Špecifikácia prostredia

vysoke teploty elektromotorVýber elektromotora s prevodovkou je potrebné prispôsobiť prevádzkovému prostrediu, a to ako z pohľadu prašnosti, teploty a vlhkosti, ale aj umiestenia či rizika výbuchu.

Štandardom pre elektromotor s prevodovkou je prostredie s teplotou okolia od -20 do 40 °C. Bez problémov je však možné dodať zariadenie v odolnejšom vyhotovení pre prostredie so zvýšenou prašnosťou, vlhkosťou či vysokými teplotami.

Zvláštna výbava a doplnky

Oplatí sa tiež vedieť, že elektromotor s prevodovkou si môžete ľahko prispôsobiť vašim potrebám vďaka doplnkovým modulom.

Záverom dodajme, že čím presnejšia bude vaša špecifikácia, tým presnejšie vám navrhneme konkrétne riešenie, ktoré vám bude v maximálnej miere vyhovovať.


Ak si ale s čímkoľvek neviete poradiť, neváhajte sa na nás obrátiť a nájdeme pre vás to najlepšie riešenie.

vybo elektromotory s prevodovkou